субота, 8 травня 2021 р.

Літопис мужності і слави

 

8–9 травня - День пам’яті та примирення  і 76-а річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. 

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Ці травневі дні присвячені  пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу.

Сьогодні ми знову повертаємось до незабутнього травня 1945 року, щоб з глибокою повагою згадати і вшанувати пам'ять тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з нацизмом.   

Символом Дня пам'яті та примирення з 2014 року є квітка маку, яка символізує кривавий слід від кулі.

 Тема Другої світової війни є однією з основних напрямків дослідження історії. Аналіз подій пов'язаних з цією світовою трагедією розкриває віртуальна виставка"Літопис мужності і слави"



Моргун Ф. Т.Сталінсько-гітлерівський геноцид проти українськогонароду,- 2-е вид.Полтава.- Дивосвіт, 2008 - 352с.

Книга складається з двох розділів. Перший розділ «Народ у смертельному бою»  присвячений героїчній обороні  Києва. Завдяки героїчній  мужності  воїнів Південно – Західного  фронту  і всіх учасників найбільш  грандіозної битви Другої світової війни було призупинено блискавичний  наступ німців більш як на два місяці літом 1941 року.

Подвигом уславлені.К Політвидав України-1978-352с.

Книга є першим науковим  бібліографічним  довідником  у якому подані біографії 95 Героїв Радянського Союзу- партизан і підпільників, що діяли на тимчасово окупованій території Української РСР у роки Другої світової війни.

Біографії доповнюються переліком творів, авторами яких є самі герої, а також ряду наукових і документальних художніх видань.







Україна в полум'і війни 1941-1945.-Київ : Україна, 2005 - 560с.

Спираючись на фактичний матеріал, маловідомі архівні документи, автори детально аналізують оборонні настуальні операції проведені на території України у роки Другої світової війни, показують масовий героїзм бійців і командирів у боях за визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників.

На основі аналізу фактичного матеріалу, нових архівних джерел автори розглядають найважливіші операції Чевоної армії, що суттєво вплинули на подальший хід війни.







Снайдер Т. Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным. К: Дулиби, 2015 -  584с.

Книга американського професора , історика присвячена трагічним сторінкам історії : розстріл німцями цивільного населення в ході антипартизанських операцій, виморення  голодом  радянських військовополонених. На російській мові книга видана вперше.










Книга Памяті України.Закарпатська обл.I том. -  Ужгород. : Карпати , 1995.  - 64с.

Цей том Закарпатської обласної Книги Пам'яті України склали історико-публіцистичні  нариси  про найважливіші  події в антифашистській боротьбі на території області і за її межами напередодні та в роки Другої світової війни. В книзі подано списки закарпатців, які віддали своє життя на фронтах, в підпіллі, в партизанських загонах в ім'я  перемоги над нацизмом.






Герої визволення України. -  К: Україна, 2007 - 111с.


Видання містить інформацію про видатних воєначальників і полководців, які боронили і визволили українські землі від німецько-фашистських загарбників. Завдяки вмілому керівництву та тактиці ведення бою наші війська здобували перемогу над ворогом.




Самойлович О.Г. Час обрав на.книга друга.-Ужгород :  Поліграфцентр   «Ліра», 2014-296с.

 

"Час обрав нас" – це дуже цінна  книга спогадів.  В ній на документальній основі викладено матеріали  про  легендарний час, нариси про Східно-Карпатську наступальну операцію у вересні-жовтні 1944 року, партизанську війну, лідерів та учасників партизанського руху на Закарпатті.




Довганич О. Д. Трагічний фінал. Розвідгрупа "Закарпатці"  Історія та люди.-Ужгород, Гражда,, 2004- 284с.

Розвідгрупа "Закарпатці", що діяла в нашому краї в 1943-1944 роках, була десантована на гору Менчул, Хустського району для ведення розвідувальної роботи. Це книга про хустських партизан, які своїми діями сколихнули майже все Закарпаття і викликали занепокоєння і страх серед загарбників на завершальному етапі Другої світової війни.




 Всіх , хто цікавиться героїчним минулим нашого народу, запрошуємо до читання







Немає коментарів:

Дописати коментар